19:40, 16.10.2020

У Маріуполі триває реконструкція набережної у Лівобережному районі

Три насосні станції прямо посеред пляжу. Перший етап реконструкції Лівобережної набережної вже завершили - збудували каналізацію. З якими труднощами зіткнулися підрядники?

поділитись:
У Маріуполі триває реконструкція набережної у Лівобережному районі - фото 1

На Лівобережному пляжі триває реконструкція. Аби провести воду та в подальшому збирати стоки, тут збудували три насосні станції і проклали майже три кілометри каналізації. Підрядник каже, роботи важкі.

«З 1.60 метрів починається вже рівень моря. Тому розроблені складні технічні рішення з приводу кріплення траншей і водовідведення голкофільтрами», - розповідає головний інженер підрядної організації Олег Дмитрук.

Проєкт реконструкції допомагали розробляти фахівці з Франції. З пляжу каналізацію приєднали до міського колектора. Тут мають облаштувати фонтанчики, душові та туалети.

«Ми зробили повністю каналізацію по всій довжині пляжу. Це дозволить мало того, що зробити вхідні групи повноцінні і туалети на самій набережній, а також підключити жителів», - акцентувала начальниця управління капітального будівництва Галина Шейченко.

Окрім цього до літа набережну мають озеленити. Навесні на пляжі висадять сосновий гай і запашні трави. Облаштують зону барбекю. Вимостять тротуари, бігові та велодоріжки. Вартість реконструкції - понад 145 мільйонів гривень. Це кошти обласного та міського бюджетів. За проєктом оновлять не тільки набережну, але й спуск до моря.

 

«Перший підрядник, який прийшов, не впорався з цим завданням. Відповідно, тут потрібна була фінансова допомога з боку області, і вона до нас прийшла, тому що самостійно місто, напевно, не міг би реалізувати в такому обсязі, в такому масштабі цей проект. Місто робить сходовий марш. Компанія Метінвест подарує вхідні групи», - розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

До другої черги реконструкції стануть наступного року. Тоді біля моря планують збудувати парковки, дитячі та спортивні майданчики.