18:49, 04.12.2020

У Маріупольській школі відкрили соляну кімнату

Півгодини перегляду мультфільмів у спеціальному кабінеті та ризик підхопити застуду зменшується. 63 школа з галокамерою для учнів - єдина в Маріуполі. Соляну кімнату відкрили за програмою "Громадський бюджет". Заклад отримав 200 тисяч від міста.

поділитись:
У Маріупольській школі відкрили соляну кімнату - фото 1

Уроки вже закінчилися, але додому учні не квапляться. Третьокласники - на сеансі оздоровлення. Вперше. І від соляної кімнати - в захваті.

«Подив. Тому що я таких кімнат в житті ніколи не бачила. Вони ще світяться тут».

Те, що сіль проникає у бронхи й осідає на шкірі, учнів не лякає. Мікроклімат створюють за допомогою спеціального обладнання. Частинками солі повітря насичує спеціальний апарат.

Ірина разом із директоркою займалася розробкою проєкту. Його подали до програми "Громадський бюджет". І після голосування на відповідному сайті школа перемогла та виграла 200 тисяч. Цього тижня кімнату відкрили. Але сюди можна не всім дітям.

«Діти брали справки у терапевта, дозволи, що нема протипоказань на відвідування соляної кімнати. Тим, кому можна, вони знаходяться тут приблизно до 30 хвилин», - розповідає предстания школи Ірина Зеленіна.

Програму "Громадський бюджет" впровадили два роки тому. Участь у конкурсі може взяти кожен охочий.

«Опис проекту та приблизний кошторис по реалізації проекту. Відразу відповім на запитання мешканців: "Як же складу кошторис, якщо я не професіонал? У мене немає грошей, щоб найняти кошторисну організацію?" Цього не потрібно робити. Потрібно скласти приблизний кошторис, скільки, на думку автора, варто цей проект», - зазначає директор департаменту з питань економіки Євген Бодягін.

Прийом заявок на участь у програмі "Громадський бюджет" стартує з нового року та триватиме до 1 травня.