15:03, 23 січня

У понеділок школярі повертаються за парти. Як адаптуватися до зміни форми занять?

Двотижневий карантин закінчується. Напевне, найбільше цьому радіють батьки, адже тепер діти будуть більше часу проводити під наглядом педагогів. Чи всі школи у Маріуполі до цього готові?

поділитись:
У понеділок школярі повертаються за парти. Як адаптуватися до зміни форми занять? - фото 1

Сашко - дев'ятикласник. Останні два тижні він не лише слухає онлайн-уроки, але й дистанційно готується до ДПА.

«Все під рукою, можна сказати. Все є під рукою. Більше незручностей, тому що немає контакту з людьми. Величезний матеріал завжди на самообучении. Коли інтернет підводить. Іноді він може вимкнутися в самий невідповідний момент», - каже школяр Олександр Северин.

Натомість завершенню дистанційки радіє мати Сашка, пані Олена. Бо, говорить, син багато часу проводить за комп’ютером.

«Відповідь: "Мама, а коли я буду це робити?". Те уроки, потім виконання домашнього завдання, потім відправка. Бувало, що засиджувався до 12 ночі. А так все-таки і з друзями буде спілкуватися, і на вулиці буде більше перебувати», - каже мати.

Пані Ольга - вчителька. Ділиться з нами спостереженнями. Каже: дистанційна форма навчання підходить не всім школярам.

«Хлопці чекали один результат, отримали більш низький. Є хлопці, які вміють працювати самостійно і отримують хороші результати. Ось у мене був тест з алгебри. Є хлопці, які отримали 10, 11 і 8», - каже учителька математики Ольга Гаранжа.

За словами директорки ліцея, найбільше зраділи закінченню онлайн-навчанню вчителі та батьки. Найменше - старшокласники. Проте задля швидкої адаптації програму трохи скорегують.

«Звичайно, ніяких контрольних, там вхідних, вихідних, ще там чогось. Не можна цього робити, це дуже важко для дітей. Вони місяць були вдома. Це психологічний напряг для дітей. Я своїм вчителям заборонила це робити», - зазначає директорка ліцею-школи №14 Тетяна Никитович.

Аби якнайшвидше увійти в звичний ритм, психологи радять батькам та учням насамперед переглянути режим дня.

«Напередодні, у неділю все-таки покласти дитину раніше спати. Щоб все було готово у нього, щоб він був зібраний. Ну і потім обов'язково як би позитивний такий настрій. Що форма ця навчання класна в школі. Що у тебе розширюється знову коло спілкування», - порадила психолог Наталя Москвіна.

У маріупольському департаменті освіти запевнили, наступного тижня поновлять заняття 60 шкіл. Ще три лишаються на капітальному ремонті.