19:15, 03 серпня

Україна отримала майже 12 мільйонів доз різних вакцин проти ковіду

Проте від початку вакцинації двома дозами імунізувалися тільки два мільйони українців. Більшість відкладає щеплення через острах побічних реакцій. Як часто такі "побочки" виникають та чи швидко минають?

поділитись:
Україна отримала майже 12 мільйонів доз різних вакцин проти ковіду - фото 1

Єпідеміологиня Людмила Мухарська перехворіла на ковід пів року тому. Та каже, це не привід відмовитися від маски, дистанції, іншого захисту. Як і після вакцинації - треба бути насторожі!

Прогнозує зріст захворюваності на ковід в Україні вже за кілька тижнів. Коли майже чверть населення повернеться додому. Із заробітків, таборів, відпусток.

Людмила щодня отримує десятки запитань щодо вакцинації. Відповідає на них на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова. Експертка долучилася до щотижневих прямих ефірів "Запитай у лікаря". Трансляції - частина масштабної програми фонду - "Боротьба із ковід-19". Відео із порадами лікарів та вчених вже переглянули понад 12 мільйонів разів.

«Будь-яка вакцина яка зареєстрована, у будь-якій країні, тому числі в Україні підходить для вакцинації», - наголошує експерт.

Усі чотири вакцини, які є в Україні, після щеплення можуть викликати реакції локального характеру. І це - нормально, заспокоює лікарка.

Майже 1% від щеплених мали неприємні симптоми: лихоманку, підвищення температури. Людмила Мухарська пояснює, чому:

«Це говорить про те, що організм людини відреагував на введення вакцини і організм починає виробляти анти-тіла».

Наразі багато тих, хто не встиг вчасно зробити другу дозу. Порушивши термін між введенням препарату. У таких випадках епідеміологиня радить звернутися до сімейного лікаря. Припускає, що знадобиться додатковий, третій, укол.

Наостанок попереджає: вакцинація не гарантує, що ви не захворієте, але допоможе запобігти тяжкому перебігу ковіду і найгіршому ... смерті.