17:04, 31 березня

Українські постачальники опублікували квітневі тарифи на газ. Найвищі - у Маріуполі

Сьогодні перестає діяти урядове обмеження вартості палива до семи гривень за кубометр. Більшість компаній залишили ціни в цих межах, проте деякі маріупольські - значно збільшили цифри. Як пояснюють такий крок та чи можна заощадити?

поділитись:
Українські постачальники опублікували квітневі тарифи на газ. Найвищі - у Маріуполі - фото 1

Газовий ринок для українців відкрили ще влітку. Споживачі самостійно обирали компанію-постачальника. Найнижчі тарифи у столичних компаній - від 6 гривень 70 копійок до майже 8 гривень.

У квітні абоненти "Маргазу" купуватимуть паливо за тарифом 8 гривень 25 копійок за кубометр. "Азовгазу" - 8,85 - найвищим в Україні. Чому встановили таку ціну - нам з'ясувати не вдалося. За два дні керівництво компанії не знайшло час для коментаря.

Вартість залежить від кількості закупленого газу, впевнена докторка економічних наук ПДТУ Валерія Колосок. Каже - чим більше закупили, тим нижче ціни. Проте радить споживачам довіряти тільки великим компаніям, які вже показали себе на ринку.

«Тобто, якщо інші постачальники викупили великі обсяги або по іншим цінових умов, у них можуть бути нижчі тарифи. Знову ж таки не варто забувати, що зараз багато може виникнути компаній-одноденок, які хочуть зайти в цей ринок і спеціально ставлять тариф дешевше», - зазначила Валерія Колосок.

Усього в Україні близько півсотні постачальників палива. Маріупольці можуть обрати будь-якого. Ознайомитися з кожним можна на сайті Газотека. Приєднатися до нової компанії можна, завітавши до офісу особисто, або ж онлайн.