13:40, 21 вересня

В Україні проводять «Тиждень Мирних»

Цього роки переселенці висаджували алею троянд - куточок рідного Донбасу.

поділитись:
В Україні проводять «Тиждень Мирних» - фото 1

2014-ий рік - особливий для Елеонори, бо вона з Донбасу. Забути, як переїжджали з міста до міста, ховаючись від обстрілів, не може й досі.

«Ми були то в Святогірську, то в Кранонму Лимані, в залежності від того, як активно проходили дії, і ми бачили це все на власні очі, і вибухи, і бої, і це було важко і для мене, і для дитини», - розповідає переселенка Елеонора Руденко.

Як тільки зі Слов'янськом відновилося залізничне сполучення - на запрошення знайомих виїхали у Вінницю. Тут із сином і осіли.

«Після переїзду у Вінницю ще дуже довгий час він боявся гучних звуків, літаків і так далі. тому емоціонально дуже важко переживав», - каже Елеонора Руденко.

Елеонора не тільки адаптувалася на новому місці, а й підтримує таких, як сама. Бере участь у заходах, присвячених переселенцям. Цього разу – на Тижні Мирних.

Та коли туга за домівкою буде особливо сильною - вони зможуть приходити до Алеї троянд - куточка рідного Донбасу на Вінничині - зустрічатися із земляками й спілкуватися.

«Фонд створив унікальний музей "Голоси Мирних", а з 2018 року проводить "Тиждень Мирних". За цей час проект став подією національного масштабу. Одним з ключових його напрямків стала закладка алей троянд в містах, де живе багато переселенців», - каже представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.

Кожна квітка - це символ історії людини, яка зіткнулася з війною.
Щоби про пережите пам'ятали, й було створено Музей Фонду Ріната Ахметова "Голоси Мирних". Це перший і найбільший в Україні архів історій жителів Донбасу, які постраждали від збройного конфлікту.