18:46, 24 вересня

Вибори під час карантину. Що змінюється?

На виборчу дільницю у масках та зі своєю ручкою. Уряд ухвалив низку заходів щодо проведення місцевих виборів.

поділитись:
Вибори під час карантину. Що змінюється? - фото 1

Місцеві вибори - вже за місяць. Вперше країна обиратиме владу в умовах карантину.
Окрім обов'язкових масок або респіраторів українцям радять користуватися власною ручкою і не брати на голосування дітей.

На вході до дільниці кожному виборцю мірятимуть температуру. У Маріуполі це буде найлегше зробити в школах, де встановлені камери для термоскринінгу. Для тих, в кого будуть симптоми захворювання, - встановлять окремі урни та кабінки.

«Навіть якщо у людини є температура вище 37.2, її в будь-якому випадку зобов'язані пропустити на виборчу дільницю. У нас є така група виборців, як НСП - "нездатні самостійно пересуватіся". До них виїжджають члени комісії. І так само для тих, хто перебуває на самоізоляції, їм теж в Конституції передбачено право голосу. Тому будуть виїжджати члени комісії», - розповіла секретарка маріупольської міської територіальної виборчої комісії Юлія Под'яблонська.

Однак віддати свій голос зможуть не всі. Зокрема ті, хто до 10 вересня не встиг змінити виборчу адресу. Це перші вибори, коли українці зможуть проголосувати не за місцем проживання. Працівники держреєстру кажуть, охочих чекали до останнього.

«10 числа ми працювали до 24:00 в очікуванні виборців. Протягом терміну були люди у нас. Близько 300 осіб поміняли», - зазначила начальниця відділу ведення державного реєстру виборців Центральної районної адміністрації Віра Українська.

За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, вибори перенесуть лише за однієї умови: якщо половина території країни опиниться в "червоній зоні".