11:30, 28 квітня

Від вересня пенсії та соцвиплати в Україні перераховуватимуть на банківські картки

Поштарок не чекати? Таке рішення ухвалив Кабмін. Додому гроші розноситимуть лише декільком категоріям громадян. А між постачальниками послуг проведуть конкурс, аби обрати тих, хто доставлятиме виплати.

поділитись:
Від вересня пенсії та соцвиплати в Україні перераховуватимуть на банківські картки - фото 1

У Кабміні вирішили, з 1-го вересня доставка пенсій і соціальних виплат додому стане платною. На загальних підставах кошти почнуть перераховувати виключно на банківські рахунки.

Жителі селищ проти таких нововведень. Кажуть, для них це суцільні незручності. Для багатьох до найближчого банкомату треба їхати в місто - а це зайвий час і гроші на дорогу. Отримувати кошти на картку люди не хочуть ще й тому, що не в усіх сільських магазинах можна розплатитися без готівки.

Можливість замовити послугу адресної доставки грошей буде розглядати кожен банк окремо, як і вартість цієї послуги, пояснюють спеціалісти. При цьому певні категорії громадян і надалі отримуватимуть виплати на дому безкоштовно.

«Після 1 вересня пенсії та грошову допомогу за місцем фактичного проживання отримуватимуть виключно люди з інвалідністю 1-ї групи, особи, які за висновком лікарської консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду. Особи, які досягли 80-річного віку», - розповіла прессекретарка головного управління ПФУ в Донецькій області Дар’я Христенко.

Також до 1-го вересня всім пенсіонерам необхідно обрати банк, в якому вони отримуватимуть виплати. Інакше - рахунок їм відкриють автоматично і сповістять про це.