19:10, 12 січня

Як маріупольські школярі почали дистанційну освіту

У класі - тільки вчителі. На час карантину маріупольські школи повернулися до дистанційної роботи. Учні вже отримують та виконують завдання в режимі онлайн. Як удосконалюють уроки освітяни та чи зручно дітям засвоювати матеріал?

поділитись:
Як маріупольські школярі почали дистанційну освіту - фото 1

На онлайн-заняттях з української мови учителька пояснює матеріал за допомогою презентацій, потім - опрацьовує його з класом. Урок триває 45 хвилин.

«Заняття починаються о 9 годині. Це дуже добре, я встигаю поїсти.
- А чого тобі не вистачає?
- Здорової мови, реальної співбесіди з вчителем»
, - розповідає школяр Денис.

Якщо хтось із учнів не приєднався, викладач записує весь урок та залишає на онлайн-платформі.

«Як за розкладом, в щоденнику записуємо домашнє завдання. Дитина на це число заходить та дивиться, що їй потрібно робити. Запитання або в клас-румі задати, або в Вайбері переписуємося. Я в будь-якій формі доступна для спілкування, вони все вже знають», - каже вчителька Тетяна Глебова.

А на уроці математики завдання вчителька пише на дошці. Вирішують разом. Педагоги наголошують, завдяки відеозв'язку одразу обговорюють теми, пояснюють незрозуміле, вирішують певні питання. Так дітям простіше аналізувати та розуміти складні формули, каже вчителька математики пані Марина.

«Якісь формули, рівняння, це непросто пояснити навіть на пальцях, ну, це ж просто поговорити. А на дошці нам доводиться працювати і дітки тут вони дивляться, вони пишуть, відчувають, як проходить урок, приблизно як в школі. Складно і складніше як не говори, комп'ютер, очі. Тому ми намагаємося сконцентруватися і вибрати найголовніше і це діткам дати», - наголошує вчителька математики Марина Михайлова.

За навчанням школярів стежать директорка та батьки.

«Бачимо цей журнал повністю, ми бачимо відвідуванність дітей і одразу моніторимо це, телефонуємо батькам, якщо дитина не вийшла на зв'язок».

Директорка Тетяна Лугова розповідає, відеозв’язок дуже просили батьки, адже так діти краще засвоюють матеріал.

«Додали до роботи ще дві платформи. Це обов'язковий відеозв'язок. Але ми намагаємося, щоб за ці 45 хвилин, 15 - 20 хв це відеозв'язок, а інші 20 хвили дитина виконує домашнє завдання. Це й електронний журнал, де вчитель записує тему, завдання, а діти і батьки в своєму електронному журналі все бачать та виконують», - зазначила директорка школи.

В електронному журналі виставляють оцінки та записують відсутніх. У такий спосіб зручніше контролювати навчання і вчителям, і батькам.