19:20, 23.10.2020

Як відбуватиметься голосування для хворих на Covid-19 та тих, хто на самоізоляції?

У неділю українці обиратимуть місцеву владу. Вибори проходитимуть в умовах коронавірусної пандемії. Як буде проходити голосування у лікарнях? Та чи приїдуть члени комісії до тих, хто перебуває на самоізоляції або хворіє на коронавірус вдома?

поділитись:
Як відбуватиметься голосування для хворих на Covid-19 та тих, хто на самоізоляції? - фото 1

Антисептики, маски, рукавички та термометри. На дільницях продовжується підготовка до місцевих виборів в умовах карантину. Нині очікують на захисні костюми для тих членів комісії, які вирушать до хворих.

Спочатку представники комісії поїдуть до тих виборців, які не можуть самостійно пересуватися - їх списки вже готові. Потім ця ж група одягатиме спеціальне спорядження, аби вдома відвідати інфікованих на коронавірус і самоізольованих. Утім комісія приїде лише до тих, хто подав відповідну заяву до 20:00 цієї п'ятниці.

"Ми повинні, зобов'язані, не залишати їх права голосу і повинні приїхати до них додому, щоб вони проголосували. Для цього також виділяються члени комісії. Спеціальна виносна урна, яка обробляється. Вони там, у себе вдома, виробляють голосування, видається їм бюлетень, кидається в спеціальну урну, яка буде спеціально відведено для того, щоб вони там проголосували і члени комісії повертаються сюди на виборчу дільницю", - розповідає голова виборчої дільниці №236 Тетяна Олімова.

Контейнер - продезінфікують, а самі бюлетені - рахуватимуть окремо. Групу, яка буде виїжджати до хворих, визначать вже сьогодні.

"Чесно скажу, виїжджати - боюся. І дитина є, сім'я є, і люди похилого є. Якщо будуть забезпечувати - звичайно, якщо попросять і скажуть потрібно - вийду. Інший момент, люди, до Яким ми будемо виїжджати до НСП, вони ж теж можуть бути інфіковані, а ми про цей НЕ обізнані і таке можливо, ризик є", - каже член комісії Ольга Кашевська.

Члени комісії також приїдуть і до тих, хто нині лікується в стаціонарах. Їх списки подавали керівники закладів. А ось медики, які перебувають на добовому чергуванні, зможуть не всі проголосувати.

"Якщо вони ходили в Держреестр і вносили зміни в тому, що в день голосування вони будуть на роботі. Виборча комісія, бачачи їх прізвища в списку, видає їм бюлетені, і вони зможуть смугового. Якщо вони Це не зробили, значить вони упустили свій шанс віддати голос за кандидата", - розповів голова Приморської районної виборчої комісії Олег Носенко.