19:55, 25.08.2020

Як з 1 вересня будуть навчатися діти у школах?

Без урочистого першого дзвоника та з масками в портфелях. 1 вересня в школах розпочнуться традиційні уроки. Проте - через карантин - із певними змінами.

поділитись:
Як з 1 вересня будуть навчатися діти у школах? - фото 1

Коридори школи поки порожні, а про карантин нагадує лише коробка. Вона для використаних пов'язок. Уже днями - на підлозі розклеють спеціальні стрічки. Бо в закладі - буде двосторонній рух. Це одна з рекомендацій профільного міністерства.

Батьки семирічного Тимурчика тільки-но подали документи до школи. Тож роблять нотатки, аби не забути всі правила, які введуть.

«Чекали, що все-таки будемо вчитися. Перший клас все таки. Познайомитися з дітьми, з вчителем не дистанційно, а так прийти», - кажуть батьки першокласника.

Їдальні - під час карантину це найбільш проблемне питання. Бо нагодувати треба всіх школярів. А розсаджувати на відстані в півтора метра один від одного.

«Ми вирішили столи не виносити, а накривати через стіл. І це буде дуже зручно», - каже директорка школи Тетяна Екзархо.

У цій школі більше тисячі учнів. Аби дотриматися умов карантину на обід запрошуватимуть - щоп'ятнадцять хвилин. І навіть під час уроків.

«Учителі будуть складати розклад. Тому що, як що у них попадається, що вони в цей час у їдальні - вони будуть ставити менш важливі предмети, такі як малювання, читання», - зазначає директорка.

Через це й уроки зроблять трохи меншими - в молодших класах по 35, а в старших - по 40 хвилин. Із початком занять у школі відкриють кілька входів. Аби - не було великого скупчення дітей. Усім будуть робити температурний скринінг.

«Якщо на випадок у дитини висока температура, значить ми цю дитину ізолюємо в ізолятор. Міряємо звичайними градусником. І там вже повідомляємо: або батьки забирають дитину, або тоді швидку викликати», - розповіла медсестра Ірина Варнавська.

На перервах - здебільшого учні будуть у кімнатах. За кожним класом закріплять свій кабінет.

Щодо 1-го вересня, традиційних лінійок цьогоріч не буде.

«Рекомендуємо керівникам провести перший дзвоник для учнів 1-х класів і 11-х. І провести його у неформальній формі. Мабуть, там якісь-то квести. Щоб це було цікаво і запам'яталось дітям», - розповіла заступниця директора департаменту освіти міської ради Маріуполя Інна Дарменко.

Школам дозволили розпочинати навчання в різний час. Наприклад, аби деякі класи приходили о 8 ранку, а решта - о 9. Також розглядають можливість введення першої та другої зміни.

«У цей складний кризовий час, коли є тиск на нашу місцеву економіку, ми знайшли в собі сили не зупинити ті важливі проекти, які дають нам підстави вважати, що школи повноцінно будуть готові до 1-го вересня, і ті важливі проекти, які сьогодні реалізуються . Це і гігієна шкіл, теплий клас, тепла школа. Тобто такі інноваційні підходи дають підстави безпеки і професійного підходи зокрема підготовки наших дітей», - наголосив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

У разі ж, якщо ситуація з Covid-19 погіршиться - навчальні заклади можуть перейти до змішаної системи освіти, чи - знову до дистанційки.