18:11, 25.10.2020

Деякі маріупольці не змогли проголосувати за міського голову - не було бюлетенів

Голосували за померлого виборця, блокували роботу виборчої комісії та погрожували її членам, зловживали спиртним на робочому місці. Правоохоронці Донеччини відкрили 15 кримінальних проваджень щодо порушення виборчого законодавства. Складено 6 адміністративних протоколів.

поділитись:
Деякі маріупольці не змогли проголосувати за міського голову - не було бюлетенів - фото 1

У Маріуполі на Лівобережжі виборець розірвав бюлетень. Також на трьох дільницях випадково зіпсували декілька тисяч бюлетенів за міського голову.

Лівобережний район. 401 дільниця. Ця одна з тих, де погасили бюлетені за міського голову.

«Перед тим як розкрити пакети з новими бюлетенями, ми по протоколу, повинні були погасити бюлетені з помилками, ми так і зробили. Разом з помилковими ми дістали пачку з виборів мера і погасили їх теж, про що склали акт», - розповіла голова виборчої дільниці №401 Марина Кірітсова

Пані Марина запевняє, бюлетені зіпсувала не навмисно, просто втомилася. Без сну працює більше доби. Така ж причина і на 433 дільниці у Приморському районі. Пані Юлія обурена та чекає, чи знайдуть рішення.

«Це з 8 години до двох дня бюлетенів так і немає на мера міста, чому не дають відповідь? Голови ми так і не побачили, не вийшов ніхто, члени комісії кажуть, ось непередбачена ситуація. На першому поверсі під іншими адресами є бюлетені, на нашу немає», - обурена виборниця.

Занепокоєна і пані Зінаїда.

«Розумієте, я сиджу переживаю. Те, що я хотіла немає, натомість кажуть голосуйте за партію, а там інша людина», –каже жінка.

На цій дільниці зареєстровано 1611 виборців. Проте свій голос за мера вони не віддадуть. За словами голови цієї дільниці, альтернативи немає.

«Протокольне рішення, у зв'язку з протокольним порушенням у виборчих бюлетенях міського голови ми не обираємо на нашій дільниці міського голову».

А ось на дільниці №420 все ж зможуть обрати мера. Тут помилково погасили тільки частину виборчих листків, каже заступниця голови пані Наталя Олійник. А через низьку явку тих бланків, що залишилися, вистачить на всіх.

«654 бюлетеня, а проголосувало 304 людини. В запасі у нас 350 бюлетенів», - розповіла заступниця голови виборчої комісії №420 Наталя Олійник.

За фактом зіпсування бюлетенів на трьох виборчих дільницях відкрито кримінальне провадження.