18:50, 23.12.2020

З бійкою, галасом, звинуваченнями та блокуванням трибун. Як пройшла сесія міськради

Зі скандалом сьогодні на сесії міськради приймали бюджет на 2021 рік. Зірвати засідання намагалися депутати від "Опозиційної платформи -  За життя".

поділитись:
З бійкою, галасом, звинуваченнями та блокуванням трибун. Як пройшла сесія міськради - фото 1

Друга сесія депутатів 8 скликання почалася з перепалки. Представники ОПЗЖ зайняли місця, на яких мали сидіти обранці від Блоку Вадима Бойченка. Рівно о десятій затвердили порядок денний. Головне питання - міський бюджет на 2021 рік.

«В проєкті рішення врахований прогнозний обсяг доходів міського бюджету в загальній сумі 4 млрд 678 млн грн. власні доходи міського бюджету складають 3 млрд 903 млн грн. Що більше планових показників 2020 року на 6,5% або на 37 млн 907 тис гривень», - доповіла т.в.о. директорки департаменту фінансів Анастасія Смородська.

Проєкт бюджету неодноразово обговорювали на депутатських комісіях, - зазначив міський голова Вадим Бойченко. Проте лідер фракції ОПЗЖ у Маріуполі Володимир Клименко виступив проти прийняття головного фінансового документа.

«Не витримали повністю процедуру про доступ до публічної інформації. На комісіях озвучували цифру 2 млдр, 100 млн, це ми намагаємося знову взяти чергові кредити. Такий бюджет ми приймати не будемо».

Далі дискусія стає голосонішою. Мер намагається вгамувати депутатів від ОПЗЖ. Проте депутати прохання міського голови - ігнорують. Біля трибуни провокують сутички. Далі - більше. Представники «Опозиційної платформи – За життя» виривають мікрофон у міського голови. І займають місця на трибуні. У руках - плакати із гаслами. У сесійній залі суцільний гамір. Повернутися до розгляду порядку денного вдалося тільки через півтори години. Мер Вадим Бойченко та секретарка міськради Ксенія Сухова вимушені були спуститися до зали та зайняти нові місця. Бо представники ОПЗЖ покинути трибуну - відмовились. Поки депутати реєструвалися наново, із промовою до присутніх виступив лідер партії «Сила людей» Максим Бородін.

«Чому під час обговорення вас було лише 6 людей присутніми на дні депутата. Єдинна людина, яка ставила запитання, щодо бюджету, був я. Зараз, коли жодного зауваження не було і ви просто блокуєте трибуну, якщо ви проти, окей. Не маємо питань, голосуйте проти, не голосуйте взагалі, це ваше право. Але просто маніпулювати "не отдадим город в залог банкам" ну давайте бути реалістами. Якщо б не було кредитів, не було б і транспорту зараз», - сказав депутат.

Бюджет прийняти, не можна скасувати. Кому в цьому питанні ставить міський голова.

«Ставлю питання на голосування, пік, 36 за. Рішення прийнято. Вітаю вас. Ось справжнє сьогодні розвиток Маріуполя, вітаю, ми прийняли бюджет на 2021 рік Ура, Маріуполь на шляху розвитку».

Програму соціально-економічного розвитку та інші питання, зокрема про створення муніципального телебачення Маріуполя, затвердили швидко. Наступну сесію міськради планують провести в січні 2021 року.