10:53, 20.03.2020

За звільнення співробітників під час карантину - штраф 51 тисяча гривень

Роботодавцям, які незаконно звільняють працівників під час карантину, загрожує штраф до 51 тис. грн. або виправні роботи, - Максим Цуцкірідзе, заступник глави Нацполіціі

поділитись:
За звільнення співробітників під час карантину - штраф 51 тисяча гривень - фото 1

Крім штрафу, за незаконне звільнення роботодавцю можуть присудити позбавлення права обіймати певні посади або виправні роботи на строк до 2 років. Про це заступник голови Нацполіціі - начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе заявив в коментарі Цензор.НЕТ.

"Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34000 - 51000 гривень). Або позбавлення права обіймати певні посади. Також керівників можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або покарати виправними роботами на термін до двох років ", - сказав Максим Цуцкірідзе.


У разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву в поліцію за статтею 172 КК (грубе порушення законодавства про працю).

Крім того, заступник глави Нацполіціі нагадав, що є й інші статті в Кримінальному кодексі, які захищають працівника від протиправних дій керівника.

"Коли людину приймають на роботу і укладають договір між нею і роботодавцем, прописані певні умови. Роботодавці не можуть їх погіршувати під приводом карантину, інакше їм доведеться відповідати за такі дії. Поки про такі випадки я не чув, все з розумінням підходять до ситуації" , - розповів Максим Цуцкірідзе.


Правоохоронці обіцяють оперативно реагувати на порушення трудового законодавства і притягати порушників до кримінальної відповідальності.