17:49, 04.05.2020

Зеленський закликав МОЗ не допустити скорочення медиків і закриття лікарень

"Невідкладно запропонувати шляхи вирішення питань", - Президент Зеленський закликав міністра охорони здоров'я і профільний комітет ВРУ змінити на краще реформу охорони здоров'я.

поділитись:
Зеленський закликав МОЗ не допустити скорочення медиків і закриття лікарень - фото 1

Сьогодні медики виявилися під ударом, розповів Володимир Зеленський у своєму зверненні. За його словами, скарги та прохання медичних працівників Президент отримує щодня з усіх куточків країни. І всі вони стосуються другого етапу медичної реформи.

Зокрема, через новий механізм фінансування можуть бути звільнені близько 50 000 медиків і закрито 332 лікарні. Майже 1000 лікарень отримають набагато менше грошей, ніж торік. Під загрозою опинилися екстрена медична допомога, багатопрофільні лікарні, онкоцентри, шпиталі ветеранів, більшість дитячих лікарень, психіатрична і туберкульозна служби. Засловами Зеленського, такого положення в Україні допустити не можна.

"Я не можу всього цього допустити. Я не можу допустити скорочення бригад швидкої допомоги. Не можу допустити, щоб кваліфіковані дитячі лікарі поїхали за кордон. Або щоб в найближчі два роки захворюваність на туберкульоз зросла на третину. Ми не можемо всього цього допустити, інакше - це буде називатися не реформа, а диверсія", - сказав Президент.


Володимир Зеленський закликав міністра охорони здоров'я Степанова, голову профільного комітету ВР і головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка невідкладно запропонувати шляхи вирішення цих питань.

"Нам потрібно не згортання реформи, а її поліпшення. Визнання помилок і їх виправлення", - підсумував Зеленський.