19:00, 23 березня

Жительку Маріуполя три місяці тероризують колектори

Щоденні дзвінки та повідомлення із погрозами. Колектори вимагають від маріупольчанки сплатити онлайн-кредит за колишнього чоловіка. Але суми називають щоразу різні. До того ж, дошкуляють не тільки їй, але й знайомим. Мовляв, він назвав їх поручителями. Жінка звернулася до поліції.

поділитись:
Жительку Маріуполя три місяці тероризують колектори - фото 1

Перший дзвінок із вимогою сплатити кредит пані Надія отримала наприкінці грудня. Телефонували майже щодня і щоразу з різних номерів. Через деякий час почали надсилати повідомлення з погрозами. Обіцяли розіслати знайомим відредаговані порнографічні фото.

«Моє обличчя на якісь фотографії було наклеєно», - каже жінка.

Жінка дізналася, кредит оформив її колишній чоловік.

«З ним зв'язку у мене немає ніякої, тому як він поміняв всі номери. Були повідомлення, але вони самі ж їх потім видаляють, 20 тисяч, 15 тисяч, і дуже багато цих компаній, не одна і не дві», - каже жертва колекторів Надія Логозинська.

Зв'язатися з чоловіком не змогли і ми. Як виявилося, вимоги надіслати до банку кошти отримують також друзі й знайомі. Надія нарахувала близько шістдесяти осіб, яким через колишнього чоловіка дошкуляли колектори.

Минулого тижня жінки звернулися до поліції. Написали заяву на колекторську фірму. Проте правоохоронці радять звернутися до суду. Тому що відносини, які склалися між банківськими або фінансовими установами та особами, які беруть кредити, є цивільно-правовими та відносяться до врегулювання судами, а не поліцією.
Юрист, навпаки, наполягає: справою має зайнятися кіберполіція.

«З метою встановлення даних, звідки особа взяла базу даних телефонів. Немає підстав звернення до суду до тієї особи, яка брала гроші у борг. Тому, що особа не передавала гроші, між ними немає ніяких цивільно-правових договорів», - каже юристка Юлія Башкірова.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Закон "Про захист прав боржників при здійсненні колекторської діяльності". Через три місяці в Україні мають створити публічний Реєстр колекторських компаній, в якому повинні стати на облік всі без винятку. Фірмам не можна буде шантажувати тих, хто винен гроші. Також Закон заборонятиме збирати та обробляти персональну інформацію боржників і поручителів. І, можливо, тоді дзвінки припиняться.