19:20, 21 квітня

Безпідставне вживання антибіотиків погіршує перебіг Covid-19 й уповільнює одужання

Таку проблему має кожен четвертий пацієнт, якого доправляють до стаціонару. А іноді антибактеріальні препарати "про всяк випадок" призначають навіть сімейні лікарі.

поділитись:
Безпідставне вживання антибіотиків погіршує перебіг Covid-19 й уповільнює одужання - фото 1

"Ковідні" ліжка 17-ої столичної лікарні швидко заповнюються хворими. Медикам складніше стабілізувати тяжких пацієнтів! Потрібно більше часу, ніж завжди.

Галина Славута вже давно активний учасник освітньої платформи для лікарів, де обговорюють найгостріші питання щодо терапії при COVID-19. Такі конференції проводить Фонд Ріната Ахметова.
Фонд Ріната Ахметова спільно з МОЗ та Асоціацією анестезіологів України провели вже три онлайн-конференції для лікарів, які знаходяться на передовій боротьбі із коронавируса. Участь в таких освітніх платформах прийняло майже 3000 медичних працівників зі всієї України. Окрему увагу провідні лікарі приділяють проблемі нераціонального призначення антибіотиків.

«Тому що до сих пір, я не знаю, як в регіонах йдуть справи, може бути краще, ніж в Києві, але навіть в Києві, дільничні лікарі вони продовжують лікувати антибіотиками цей Ковід одним, і другим і третім. Мені здавалося, що спочатку нас всі почули, а тепер знову те ж саме», - наголошує керівниця центру респіраторної медицини та алергології КЛ «Феофанія» Світлана Гук.

Із наслідками такого лікування Галина Славута стикається не в перше.

«Оце нераціональне вживання антибактеріальних препаратів, воно буде дуже стрімко погіршуватиме перебіг, у випадку, коли у пацієнта дійсно приєднається бактеріальна інфекція. І ці антибактеріальні засоби, якби б ми могли спочатку застосувати, вони вже будуть неефективними».

Багато часу на таких освітніх платформах приділяють роботі з апаратами штучної вентиляції легенів. Адже багатьом медикам, через пандемію довелося опановувати нову спеціалізацію.
Усі онлай-конференції доступні для перегляду на Youтube каналі Фонду Ріната Ахметова.