14:40, 16.06.2021

Через коливання цін на бензин, водії шукають альтернативу

Водії кажуть: один із варіантів заощадити пальне - перейти на газ. У скільки це стане? І кому переобладнувати автівку фахівці не радять?

поділитись:
Через коливання цін на бензин, водії шукають альтернативу - фото 1

Ціни на пальне змушують шукати альтернативу бензину. Дехто задумав перейти на газ.
Установка в середньому коштуватиме 10 тисяч гривень. Залежно від автівки, устаткування та вартості монтажу. А ще треба оформити дозвіл.

Відмітка про переобладнання автівки робиться в сервісних центрах МВС. Без дозвільних документів їздити заборонено.

«Власнику транспортного засобу видається нове свідоцтво про реєстрацію, до якого вноситься запис про встановлення на автомобіль газобалонного обладнання», - розповіла спеціаліст Сервісного центру МВС у Донецькій області Ніна Роєнко.

Це коштуватиме ще пів тисячі гривень. Проблем не буде, якщо проводити вчасну діагностику, - запевняють фахівці. Проте, економити не варто і на запчастинах.

Нині у попиті газобалонне обладнання четвертого покоління, його вартість без установки коштує в середньому 4-5 тисяч, кажуть продавці.

Експерти зазначають: якщо водій багато їздить, то газова установка виправдається вже на 10-15 тисячах пробігу. Якщо ж поїздок мало або машина по місту «з’їдає» не більше 7 літрів бензину, то переходити на газ не варто.