18:27, 13 вересня

До Маріуполя приїхав міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Запуск нових електропотягів, модернізація системи питної води та допомога переселенцям. Ці теми обговорювалися з міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексієм Резніковим. Які проєкти планують реалізувати найближчими роками?

поділитись:
До Маріуполя приїхав міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій - фото 1

Розвиток економіки, інфраструктури, логістики та підтримка громад. Днями Уряд затвердив Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030-го року. Серед головних проєктів найближчих років - оновлення залізничного сполучення.

«Сьогодні треба з'єднати Маріуполь нормально з Краматорськом, щоб ви змогли з півночі на південь пересуватись, а це потребує електрифікації електричного і залізничного транспорта. Другий проєкт, який вже я обговорював з президентом України, з Запоріжжя, прямо з аеропорту зробити нормальну залізничну колію, щоб ви могли комфортно, за півтори години проїхати нормальним електричним транспортом», - зазначив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Також жителям двох областей забезпечать доступ до якісної питної води, додав міністр. Наголосив, у Маріуполі повинні прискорити реалізацію цього проєкту як з французького боку, так і українського. У муніципалітеті підкреслюють, планують отримати технічно-економічне обґрунтування до кінця року.
Реалізація проєкту запланована на 2024 рік, акцентував міський голова Вадим Бойченко.

Проєкт із забезпечення маріупольців питною водою - пілотний та взірцевий. Такі ж програми планують реалізувати у Попасній в Луганській області та у підприємстві Вода Донбасу. Крім цього, обговорили житло для переселенців. Також нині готують міжнародну конференцію щодо гуманітарного розмінування регіону.

Подробиці у відео: