12:05, 04.11.2020

Маріупольцям пропонують взяти участь в розробці Стратегії розвитку освіти

У Маріуполі триває робота над Стратегією розвитку-2030. Один з ключових напрямків - освіта. Зараз жителі міста можуть взяти участь в цій роботі.

поділитись:
Маріупольцям пропонують взяти участь в розробці Стратегії розвитку освіти - фото 1

Десятирічна стратегія створюється з ініціативи Маріупольської міської ради та завдяки підтримці проектів USAID «Демократичне врядування в Східній Україні» та «Економічна підтримка Східної України». Ключова ідея стратегії розвитку міста на наступні 10 років - Маріуполь повинен стати містом можливостей для кожного, а його жителі зможуть по максимуму реалізувати свій потенціал без необхідності виїжджати в інші регіони, міста або країни. Серед експертів в розробці програми - український діяч освіти Лілія Гриневич.

Маріупольцям пропонують взяти участь в розробці Стратегії розвитку освіти - фото 29560

 

«Маріуполь має багато особливостей, які впливають на систему освіти. Наявність великих металургійних підприємств, розташування поблизу моря і розвиток відповідної інфраструктури, пов'язаної з цим, вимагає підготовки кваліфікованих працівників для цих галузей з одного боку, а з іншого - підготовки за спеціальностями, які будуть мати значення при переорієнтації економіки міста на нові високотехнологічні напрямки, туризм і інші нові пріоритетні сфери», - підкреслила Лілія Гриневич.

Робоча група вже закінчила аналітичний етап: були досліджені соціологічні опитування і звіти, визначена проблематика і намічені можливості для розвитку. Виділено два стратегічних напрямки:

«Якісне муніципальне утворення» - стосуватиметься підвищення доступності якісної освіти для всіх городян, адже для кожної сім'ї дуже важливо, щоб їхні діти в своєму місті могли отримати кращу освіту, і це є складовою якості життя жителів;

«Освіта для міського ринку праці» - передбачає залучення професійно-технічних, коледжів і вищих навчальних закладів в міських проектах для покращення їх освітніх програм за професіями, необхідних місту.

Також пропонується створення науково-технологічного парку в місті на базі Приазовського державного технічного університету та існуючих хабів, який буде забезпечувати співпрацю між наукою і бізнесом

Зараз почався творчий процес - визначаються загальні образ і місія Стратегії, експерти формують бачення розвитку окремих сфер на наступні 10 років. Кожен маріуполець може запропонувати власну ідею відправивши її на пошту: strategy2030@mariupolrada.gov.ua.