20:05, 25.08.2020

Маріуполець хотів вберегти кондиціонер, а створив пастку для птахів

На нашу "гарячу лінію" зателефонували жителі Лівобержного району. Поскаржилися, через металевий колючий дріт, який на своєму кондиціонері встановив їхній сусід, на смерть калічаться птахи.

поділитись:
Маріуполець хотів вберегти кондиціонер, а створив пастку для птахів - фото 1

Багатоповерхівка розташована на Морському бульварі. Тетяна Євтюкова живе на шостому поверсі. Каже, сусід знизу встановив на зовнішньому блоці свого кондиціонера металеву колючу сітку. Об гострі прути якої калічаться голуби та їхні пташенята.

«Потрапивши на цю сітку, птах отримує каліцтва, і вона вже не може злетіти. І мучиться, і помирає протягом декількох діб. Тобто, така ось довга болісна смерть на даху цього гарячого кондиціонера. Важко на все це дивитися», - каже жінка.

Свідком такого випадку стала й її подруга.

«Пташеня потрапив на цю конструкцію і пошкодив там крило, і мучився. Ми за допомогою двох палиць, сачком його піддягли, таким чином врятували. Коли спустилися вниз до сусіда поспілкуватися, він в грубій формі відповів, що допомагати не збирається, і його все влаштовує, а птиці заважають працювати його кондиціонеру», - розповідає Олена Колчина.

Ми виріши поспілкуватися з власником кондиціонера. Пан Микола розповів, сітку встановив, аби голуби не сідали на техніку та не залишали свій послід. Запевняє, жодний птах на цій решітці не помер.

«Сусідка поставила дах над кондиціонером і там утворився простір. Там голуби живуть, виводяться. Ви розумієте, що таке голуби? Голуби - це рознощики шкідливих комах, різних захворювань. Жити їм на стіні будинку не можна - це не голубник. Тут тисяча людей живе», - наголошує чоловік.

За допомогою Тетяна Євтюкова звернулася до поліції. Там пообіцяли, слідчий опитає сусідів. Спеціалісти ж рекомендують, щоб голуби не сідали на кондиціонер - встановити над ним піддашок. Також можна застосовувати світловідбивні елементи, макети хижих птахів або звукові відлякувачі.