20:00, 20.05.2020

На пляж під час карантину - можна. Кому на море вхід заборонений і як носити маску?

Фахівці склали рекомендації для відвідувачів узбережжя та персоналу.

поділитись:
На пляж під час карантину - можна. Кому на море вхід заборонений і як носити маску? - фото 1

Морська сіль та сонце знищують збудника коронавірусу - підтвердили фахівці. Але в умовах карантину вільно відпочивати не дозволять. У профільному Міністерстві склали правила поведінки на пляжі:

- мити руки, - кашляти в хустинку та - дотримуватися дистанції.

Такі рекомендації затвердили спеціалісти для відпочивальників. А ось маски носити мають працівники пляжу. Пані Марія вважає - що це зайве.

"У масках треба в закритому приміщенні. Ви ж знаєте, що на свіжому повітрі можна і без масок. Повітря циркулює".

А ще до моря не можна буде пенсіонерам, старшим за шістдесят років. І людям з хронічними захворюваннями. Деякі маріупольці з такими правилами не згодні.

"Ні для кого є небезпечним на свіжому повітрі. У закритих приміщеннях - так".

Та фахівці кажуть - заразитися можна і на пляжі. Оксана Федорова - завідувачка відділення маріупольської філії Донецького обласного лабораторного центру розповідає:

"Ми ж не можемо знати хто хворіє, а хто ні, хто є носієм. Тобто будь-яку людину треба сприймати як свідомо поширює вірус. І тільки дистанція і дотримання правил особистої гігієни можуть врятувати оточуючих від цього".

Офіційно сезон відпочинку на морі ще не відкрито. Рятувальники досі готують акваторію для відвідувачів.

"Ми працюєм за таким самим планом. Тому що море - це живий організм, який потрібно очистити, оглянути. Зараз йде шторм. Вранці працювали водолази. Завтра вранці все, що море принесе, треба прибирати", - розповідає Олександр Татай, начальник рятувальної аварійно-водолазної служби.

Правоохоронці кажуть - контролюватимуть карантинні обмеження разом із нацгвардією. Але посилювати патрулі на узбережжях поки не планують.