20:55, 24.01.2020

Понад 20 рейтинговіших телеканалів уже наступного тижня можуть зникнути з екранів

Спочатку гроші - потім контент. 28 січня медіа закодують свій сигнал. Українці, які дивляться телебачення через супутникову "тарілку", повинні будуть за це платити. Скільки коштують закодовані канали?

поділитись:
Понад 20 рейтинговіших телеканалів уже наступного тижня можуть зникнути з екранів - фото 1

Понад 5 років тому Валерій Федорович купив супутникову тарілку і тюнер. Каже, більше ні за що не платив. Проте тепер - доведеться витратитися, бо телевізор дивиться щодня.

"В первую очередь, новости. Естественно, сейчас политические дебаты идут, мы часто смотрим. Все-таки поставить тюнер, чтобы смотреть. Мне нравится по спутнику смотреть" – каже маріуполець Валерій Манзюк.

Україна, Стб, Інтер та 1+1. Чотири найбільші медіахолдинги вирішили заблокувати безкоштовних абонентів. Фахівці кажуть, сигнал, що ловлять тарілки, насправді є технічним та призначений для провайдерів, які мають його доставляти за гроші. Аби дивитися закодовані телеканали, українці мають придбати інший тюнер - офіційного провайдера. В Україні нині таких два — Viasat та Xtra TV. Купити пристрій можна в магазині техніки.

"HDMI кабель, чтобы подключать к телевизору, тюльпаны, если телевизор более устаревшей модели".

Приймач коштує понад тисячу гривень. Ще - за користування доведеться вносити абонентську плату - кажуть спеціалісти. Підключити пристрій можна самостійно.

"Абсолютно все спокойно решается, проводочками. Там несколько проводков присутствует, которые вы подключаете к питанию и выход на телевизор" – розповідає продавець-консультант Віктор Серешко.

Якщо власноруч налаштувати тюнер не вдається, можна зателефонувати оператору call-центру провайдера або ж - викликати майстра.

Xtra TV - +38 067 759 57 59
Viasat - + 38 097 522 07 37

У мережі шахраї вже пропонують обійти кодування - за 400 гривень. Але всі ці антени – незаконні, і декодувати сигнал вони не зможуть - запевняють провайдери.

"На супутнику це буде підтримуватись виключно на цих боксах, які сертифіковані, завезені в Україну. Вони перевірені і всі 4 медіа групи. Інших варіантів в супутнику – немає" – каже директор компанії "XTRA TV" Юрій Чередничок.

Та зміни стосуються тільки абонентів відкритого супутника. Для тих, хто дивиться цифрове, кабельне чи інтернет-телебачення все залишиться як є.