20:00, 03.11.2020

Скільки цього сезону коштує переобути автівку

З наближенням холодів поліцейські радять водіям вчасно замінити літні шини на зимові. Від цього залежить безпека на дорозі.

поділитись:
Скільки цього сезону коштує переобути автівку - фото 1

Комплект зимової гуми Олексій придбав ще влітку. Бо хотів заощадити.

«Ну на 400-450 гривень дешевше обійшлася зимова гума. А взимку буду купувати літню», - розповідає водій.

А ось В’ячеслав їздить на всесезонних шинах. Тож, йому "перевзувати" автівку не треба.

«Стійка і взимку, і влітку. Нормально ще й по протектору я дивився десь 2,4».

Шиномонтаж на СТО коштує від 250 гривень, зазначають працівники. Проте, черг поки немає. За теплої погоди водії не поспішають змінювати гуму. А коли це варто робити, розповідають у поліції.

«Коли середньодобова температура складає менше 7 градусів. Літня гума, вона при низьких температурах стає більш твердою. Через це автомобіль втрачає керованість», - зазначив інспектор сектора моніторингу Покровського відділу поліції Микола Лебеденко.

Не більше чотирьох сезонів - стільки може прослужити гума. Та ще це залежить від стилю та умов водіння. Економити на колесах не варто, кажуть продавці.

«Вартість гуми коливається від 600 гривень - це вітчизняний виробник. І Закінчуючи від декількох тисяч - це закордонні представники - Корея, Японія. Німеччина», - каже директор шинного центру Руслан Радченко.

Гума на шипах дорожча, та і не в попиті. Справа не лише в ціні, зазначають експерти.

«У нас такі зими, що краще вибрати липучку, тому що шип - недоцільно його зараз використовувати, зима у нас не сувора. В основному сльота і дощ», - радить Руслан Радченко.

Однак, якщо добряче засніжить, а ви мешкаєте за містом, або їздите бездоріжжям, шипи не підведуть, наголошують спеціалісти.