20:10, 07.04.2020

Собака на годину – через карантин в Україні з’явися новий сервіс

У січні їх пропонували продавати, аби заплатити за комірне, а у квітні - здають в оренду тим, хто хоче вийти на прогулянку. Згідно нової постанови Кабміну, відвідувати парки можна лише у разі службової необхідності або під час вигулу домашніх тварин.

поділитись:
Собака на годину – через карантин в Україні з’явися новий сервіс - фото 1

Підриємливі громадяни вже пропонують охочим взяти на деякий час собаку. За гроші. Скільки коштує взяти собаку на годину та чи не буде проблем з правоохоронцями?

З посиленням карантину в мережі публікують все більше мемів на тему обмеження прогулянок. І якщо одні - посміялися та перегорнули сторінку, знайшлися й такі, хто вирішив зробити з цього бізнес. На онлайн-платформах - дедалі більше оголошень про оренду собак - переважно у Києві та Одесі. Ціни правлять від 100 гривень за півгодини. Одному з підприємців - телефонуємо.

«Ось вона дуже добра, слухняна, я б сказав трохи полохлива.
- А взагалі багато охочих взяти Лалу?
- Сьогодні вже дзвонили, ви друга. Хоча я тільки вчора оголошення запостив. Його виставив, щоб просто подивитися, але дзвонять, я здивований»
, - каже власник тварини.

Собаку породи спанієль - Лалу віддають за 100 гривень на годину. Її можуть привезти до вашого дому та навіть залишити на декілька днів. Господар запевняє з поліцією також проблем не буде, адже вигулювати тварин - дозволено.

Маріупольці поки об'яв про оренду улюбленців не публікують. Проте деякі містяни в соцмережах пропонують послуги з вигулу домашніх тварин.
А це Хантер - естонський гончак. Жарти в інтернеті хазяїн помічав, але серйозно не сприймав, допоки сам не побачив такі пропозиції.

«Природно, в нашому суспільстві відразу з'явився жарт, що ось мовляв наші вихованці почнуть якось виправдовувати своє існування, не дарма хліб є, так би мовити. Але пожартували, розійшлися. Потім почали статті з'являється з цього приводу - стало вже зовсім не смішно, що все-таки собака - це член сім'ї і так, як говоритися, здати її як річ в оренду, на користування. Безумовно погано ставимося до цього», - розповів власник собаки Сергій Хаджинов.

Роз’яснюють постанову Кабміну - поліцейські.

«Дивіться, якщо, наприклад, йде людина з котом, який вочевидь боїться цього, тобто якщо вони тягнуть цю тварину, чи черепаху, чи кролика, чи морську свинку. То тут вже межує жорстке поводження з твариною і правила карантину», - розповіла речниця управління патрульної поліції Ольга Артюхова.

Правоохоронці додають - господарям потрібно пам’ятати, що вигулювати собак потрібно в спеціальних місцях, обов'язково на повідку... та з намордником.