19:12, 08 жовтня

У Маріуполі Азовське море відійшло від берегів

У Маріуполі штормовий вітер, який дме зі сходу, оголив узбережжя: вода віддалилася від пляжів на десятки метрів. Негода, що вирує в регіоні вже майже тиждень, Жене воду з Таганрозької затоки в бік Криму та Керченської протоки.

поділитись:
У Маріуполі Азовське море відійшло від берегів - фото 1


Спеціалісти стверджують: рівень води в морі наблизився до критичної позначки.

Там, де було море, нині - каміння, сміття та риба. Близько тижня тому рівень води "впав" більш ніж на метр. На Центральному пляжі подекуди утворились острівки. На них осіли птахи.

Азовське море найбільш мілководне у світі. Тому рівень води залежить від напрямку вітру. Він жене воду з Таганрозької затоки в бік Криму. Цього тижня фіксують пориви від 15-ти до 20-ти метрів за секунду.На узбережжі зібралося сміття, яке винесло з моря.

Не гаяти часу та стати до роботи вирішили рятувальники. Спеціалісти аварійно-водолазної служби впродовж тижня очищали дно моря від небезпечного сміття. Поки взяли перерву. Таким вітром не здивовані, проте чекали на нього пізніше. Побільшало роботи і у комунальників та метеорологів.

«Відповідні служби міста і Маріупольський морський торговельний порт також попереджені. З точки зору морських мешканців - вони йдуть на глибину. З точки зору життєзабезпечення міста, ми розуміємо - це певний виклик для всіх комунальних служб», - розповів начальник управління з питань екології Ваагн Мнацаканян.

Зміни погоди прогнозують не раніше наступного тижня.