19:15, 18 лютого

У Маріуполі друкують 3D-моделі кісток та органів

У Приазовському державному технічному університеті друкують точні копії частин людського тіла. Макети допомагають проводити операції після важких травм. Як працює технологія?

поділитись:
У Маріуполі друкують 3D-моделі кісток та органів - фото 1

 

Від мініатюр до натурального розміру. У Приазовському державному технічному університеті створюють пластикові 3D-моделі органів. Принтери для друку об'ємних предметів на кафедрі біомедичної інженерії встановили за кошти Євросоюзу. Для того, аби роздрукувати реальні зразки, лаборанти використовують дані МРТ. Таких сканерів у наявності два - стаціонарний та переносний. За кілька хвилин можна отримати 3D-модель будь-якого предмета. Також на кафедрі діють лабораторія віртуальної реальності та лабораторія з ремонту медичного обладнання.

«Ми можемо працювати з усіма оперативними напрямками нашої охорони здоров'я: з хірургами, з окулістами, з ЛОР-лікарями, медичним університетом. Ми можемо навчати або допомагати їм навчати студентів. Починаючи з таких фундаментальних наук, як, скажімо, анатомія, фізіологія», - зазначив завідувач кафедри біомедичної інженерії Олександр Азархов.

Зокрема університет співпрацює з відділенням реконструктивної хірургії у першій міській лікарні. Ще 3D-моделювання корисне у травматології. Адже за точними пластиковими макетами можна зробити протез.