19:18, 26.06.2020

У Маріуполі відкрилась інтерактивна лабораторія з вивчення біоресурсів Азовського моря

Чотири локації та унікальні експонати. Відкрити інтерактивну лабораторію вдалося завдяки перемозі у конкурсі соціальних проєктів "Місто - нашими руками" від Групи Метінвест.

поділитись:
У Маріуполі відкрилась інтерактивна лабораторія з вивчення біоресурсів Азовського моря - фото 1

Приазовський державний технічний університет. Студенти та гості закладу зможуть познайомитись із екосистемою Азовського моря. Крім унікальних фотографій і наочного матеріалу в аудиторії обладнали зону для проведення майстеркласів.

«Ініціатором є кафедра охорони праці нашого факультету. І природно студенти, особливо актив енергетичного факультету підтримав цю ідею. На момент запуску тільки чотири певних напрямки діє. Але потім далі - це буде розвиватися на ще більшу територію», - розповідає студентка енергетичного факультету Денна Золоткова.


На думку викладачів, акваторія Азовського моря - одна з найпродуктивніших у світі. Адже щоденно в цій екосистемі збирається більше шести мільйонів тон рослинності.

«Споживач думає: раз риби немає, значить екосистема нікудишня. А відбувається це, тому що з берега різними способами, природними і неприродними потрапляє дуже багато добрив. Наше завдання практично навчити працювати з таким морем, яке є. І отримувати господарсько корисні продукти», - зазначає доцент ПДТУ Володимир Монін.

Ваагн Мнацаканян вивчав біоресурси Азовської акваторії, коли ще був студентом цього університету. Вважає, в лабораторії мають з'являтися тільки корисні ідеї, аби природні багатства можна було застосувати з користю для довкілля.

«Це - специфіка Азовського моря. Отже, ми повинні розуміти всю цю специфіку і пропонувати рішення цього питання і використання цього питання. З точки зору застосування - це і сільське господарство, і енергетика. Це і питання, пов'язані з екотуризмом», - каже керівник управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Ваагн Мнацаканян.

Торік у конкурсі "Місто - нашими руками" від групи Метінвест з'явився новий напрям, розповідає координаторка проєкту. Це студентські наукові роботи в галузі екології. Організаторам сподобалась не лише ідея створення інтерактивної лабораторії.

«В частности, было предложение о том, что было бы здорово провести исследовательскую экспедицию. То есть отправить студентов, которые могли бы пробыть определённый период времени, когда происходит активный выброс водорослей, чтобы собрать экспонаты, какие необходимо для пополнения этого музея. И, соответственно, продолжить работу», - розповіла координаторка громадської спілки "Зелений Центр Метінвест" Вікторія Кошманова.

По закінченню карантину тут хочуть приймати відвідувачів. Загальна сума гранту від Групи Метінвест склала майже 250 тисяч гривень.