19:40, 27 січня

У маріупольських школах змінилося меню – все, через новий санітарний регламент

Піца з фаршем або курячим філе. І жодних сосисок у тісті! Із введенням нового санітарного регламенту меню в школах змінилося. Які страви зникли і що додали в раціон дитячого харчування?

поділитись:
У маріупольських школах змінилося меню – все, через новий санітарний регламент - фото 1

Другокласник Мурат харчується в шкільній їдальні. Каже: все - смакота!

«Найбільше люблю сирну запіканку, картопляне пюре і макарони з котлетою».

Через зміни в санітарному регламенті сосиски та варену ковбасу в школі не даватимуть.
Відтепер булочки стануть не такими солодкими. Адже на 100 грамів продукції додаватимуть лише 10 грамів цукру. Зменшать і кількість солі в стравах. Яку ж альтернативу знайдуть "варенці"?

«Їх замінюють м'ясними продуктами, тільки за винятком ковбасних виробів промислового проізводства. Котлета - це м'ясо, може, буде філе відварне», - каже шкільна кухарка Наталя Костилева.

Сосиски в тісті теж зникли з дитячого меню. А ось піцу - залишили. В цій школі її готують із курячим філе. В інших - із фаршем.

Ще одне з нововведень - індивідуальне харчування. Якщо дитині якісь продукти вживати не можна - треба принести довідку від сімейного лікаря. Тоді таким учням готуватимуть окремо.

«У нас є такі діти. 33 людини. Вони в заявці вказують, що їм потрібна дієта. Ми готуємо парові страви: котлетки, тефтельки», - розповідає кухарка Тетяна Цололо.

 

«Збалансоване харчування, більше молочних продуктів. Ось, наприклад, сьогодні в меню вареники ліниві, каша з молоком. Є свіжі фрукти і овочі», - зазначає директорка школи Наталя Зьома.

А щодо газованих напоїв і чипсів - вони в школах віднині під забороною!