18:45, 06.11.2020

У маріупольській ТВК триває реєстрація членів партій, які подолали 5% бар'єр

Після оголошення результатів виборів минув тиждень, проте деякі майбутні депутати працювати - не квапляться. Тільки після цього стратує перша сесія. У міськраді працюватимуть 54 депутати. Заяви подали трохи більше половини.

поділитись:
У маріупольській ТВК триває реєстрація членів партій, які подолали 5% бар'єр - фото 1

З 54 депутатів, які пройшли до маріупольської міськради, працювати готові - 35. Вони вже зареєструвалися у міській територіальній виборчій комісії. Голова ТВК каже, до оголошення першої сесії не вистачає однієї заяви.

«Ми їх реєструємо. І коли ми збираємо кількість 2/3, це 36 депутатів, ми приймемо постанову відкриття першої сесії», - каже голова Маріупольської ТВК Анатолій Паланійчук.

Кандидати, які вже подали відповідні документи, наполягають - перше засідання необхідно організувати якнайшвидше. Адже питань, що варті уваги депутатського корпусу, - вистачає.

«Правильно і справедливо буде, якщо міська рада міста Маріуполя і новообраний міський голова міста Маріуполя будуть Наведено до присяги і виконуватимуть свої прямі обов'язки з управління всім міським господарством», - каже кандидат в депутати Маріупольської міської ради від партії Блок Вадима Бойченка Микола Трофименко.

Зокрема, на першій сесії мають розглянути бюджет і проєкти реконструкцій на наступний рік. Серед них і програми співфінансування міста з областю або державою.

«Сьогодні під загрозою перебувають ті великі національні проекти, з яким ми йшли на вибори і які підтримав жителі нашого міста. Я думаю, що жителі міста дадуть оцінку цим діям, і ми всі бачимо, на який "конструктив" націлені наші опоненти», - зазначив кандидат в депутати Маріупольської міської ради від партії "Слуга Народу" Ярослав Кільдішов.

Кандидати у депутати від "Блоку Вадима Бойченка" і "Слуги народу" вже зареєструвалися. Закликають й інших поквапитися з заявами.

«Хочу привів членів партії "Опозиційна платформа - За життя" написати заяву і вступить в повноваження депутатів міської ради та привести до присяги міського голову Вадима Бойченко і депутатів міської ради», - акцентував керівник регіональної організації партії Блок Вадима Бойченка в Донецькій області Степан Махсма.

Документи від кандидатів комісія розглядатиме впродовж 5 днів. За законом, першу сесію скликають не пізніше, як за два тижні після реєстрації всіх новобраних депутатів.