19:35, 23.11.2020

В Україні планують змінити харчування у школа, садках та оздоровчих закладах

В Україні розробили нові рекомендації харчування для закладів, де перебувають діти. Із меню планують вилучити  сосиски, ковбаси та консервовану рибу. Крім того, врахують дітей з особливими дієтичними потребами.

поділитись:
В Україні планують змінити харчування у школа, садках та оздоровчих закладах - фото 1

Їдальня однієї з маріупольских шкіл. Спочатку обідають першокласники. Дітлахи запевняють - меню різноманітне та готують - смачно. Але деяким учням не вистачає солоденького.

«Хочеться, щоб додали крім цього сніданку десерт. Нам дають кукурудзу, пюре, котлети, рибні котлети, сосиски, чай, узвар, компот, сік. Мені подобаються всі ці напої, крім узвару», - каже першокласник Іван Семичев.

У Маріупольских школах раціон поступово вдосконалюють, запевняють фахівці. Уже прибрали з меню консерви та полуфабрикати.

«Прислухаємося те, що батьки просять. Може бути повториться двічі картопля або капустяний день, багато мучного, дуже багато вуглеводів, сосиски відварні, але це раз в тиждень. Діти дуже люблять, їдять. Є порушення норм і на наступний рік розробили три види меню», - розповідає директорка управління харчування і торгівлі Ірина Лубе.

Додає, в новому раціоні збалансують кількість кальцію, білків, жирів та вуглеводів. Усе відповідно до нового проєкту постанови Кабміну. В ній - впроваджують заборону сосисок, ковбас, консервованих продуктів, полуфабрикатів та солодких газованих напоїв.

«На законодавчому рівні буде врегульоване питання щодо харчування дітей, також с особливими дієтичними потребами, такими, як цукровий діабет, непероносимість глютену, лактози. У цьому проєкті зниження буде добової кількості солі, цукру, борошняних виробів, кондитерських виробів та жирів. На сьогодні мі бачимо що це є проєкт МОЗ і коли він вступить у законну силу, то дійсно Маріуполь буде діяти згідно цієї постанови», - зазначила спеціалістка департаменту освіти Алла Хаджинова.

Нові правила харчування набудуть чинності вже з початку наступного року.