20:07, 31.12.2020

Як 2020 змінив наше життя?

Маски та антисептики, заходи - онлайн, жорсткий карантин. Цьогоріч, з пандемією, життя змінилося. Ми вчилися сидіти вдома, тримати соціальну дистанцію, відмовлялися від обіймів і гуртових посиденьок з друзями.

поділитись:
Як 2020 змінив наше життя? - фото 1

Проте попри численні обмеження ми обирали місцеву владу, спостерігали як змінюються звички наших знайомих та місто довкола нас.

Ключова подія року - пандемія коронавірусу. У березні в Україні вводять крантин, а з ним - і купу обмежень: маски, соціальна дистанція, заборона на проведення масових заходів. Під замком опинилися всі розважальні заклади. Школярів перевели на дистанційне навчання. У транспорт пускали по 10 осіб, потім ввели проїзд по довідках. Аби потрапити до транспорту, маріупольці вишиковувались у величезні черги. Які подекуди нагадували бійку.

Фестивалі та концерти перейшли в онлайн. У нових умовах працювали ресторани та кав'ярні. Замовлення приймали за умови доставки або на виніс. Ринки то зачиняли, то знову відчиняли. Залишались без відпочивальників парки.

Поступово маски стали головним елементом образу. Більшість, аби економити, купляли багаторазові. Заради розваги на них малювали вуса, губи, котячі носи та різноманітні логотипи. Крім того, в сумці кожного з'явився санітайзер. Яким ми пшикали на всі поверхні.

Covid-19 вплинув на роботу і нашого телеканалу. Аби маріупольці знали про те, що насправді відбувається в місті, наші кореспонденти робили оперативне відео в різних районах міста. Міні-новини публікували на наших офіційних сторінках у соцмережах. А з героями сюжетів доводилося спілкуватися по відеозв'язку.

«Коронавірус торкнувся і нас, є велика таки кількість людей серед наших співробітників, які також перехворіли на коронавірус. Чому? Тому що ми всі люди і також від цього не застраховані. Ми хворіли, потім одужували, ми все одно працювали, ми розуміли, що повинні прийти, і що люди повинні отримати інформацію. Об'єктивну інформацію про те, що відбувається в місті. Окрім коронавірусу. Повинні були розповідати про інші події», - розповідає головна редакторка телеканалу "Сигма" Валерія Романова.

Та попри карантинні обмеження, у 2020-му місто розвивалося. Визначне відкриття року - площа Свободи та Миру.

У центрі - найдовший в Україні фонтан. По периметру 25 голубів. Кожен - символ однієї з областей України. Також у Маріуполі з'явився сучасний пірс.

Власна льодова арена - ще один здобуток року. Тут вже провели десятки професійних змагань. Паралельно навчають малечу фігурному катанню та хокею. Цьогоріч ми обирали мерів та депутатів міських та селищних рад. Процес голосування Сігма показувала в прямому ефірі.

«Ми підготувалися, а потім вже в день виборів працювали з самого ранку до самого вечора, скільки тривали ці вибори. Попри прямі включення знімали ще сюжети аби передати усю інформацію про цей день: яка була явка, чи були якісь порушення, слідкували за усім цим, аби вчасно все передати нашим глядачам», - згадує кореспондентка Валентина Чурікова.

А як Маріуполь змінюватиметься наступного року у студії нашого телеканалу розповів міський голова.

«Найголовніший проєкт 2021 року ця, звичайно, реконструкція парку Гурова. Він в 10 разів більше парку Веселка і найбільший міста. У наступному році ми завершимо також реконструкцію Лівобережної набережній, з'явиться повноцінне проектне рішення реконструкції піщаного пляжу. У наступному році ми отримаємо техніко-економічне обґрунтування для аквапарку», - зазначив Вадим Бойченко.

Мер пообіцяв: позитивних змін зазнають усі сфери життя міста. Всі проєкти пропишуть у стратегії розвитку до 2030-го року, яку прийматимуть на початку наступного. А поки місто охопив святковий настрій. Тим паче, цьогоріч головну ялинку Маріуполя, за однією з версій голосування у Facebook, визнали найгарнішою в Україні!