15:55, 01.07.2020

Загальна середня освіта – онлайн. Думки розділились

У Міністерстві освіти і науки України запропонували отримувати шкільні знання дистанційно. Відповідний проєкт уже опублікували на сайті установи.

поділитись:
Загальна середня освіта – онлайн. Думки розділились - фото 1

Щоправда, на сайті Президента України з'явилася петиція, автори якої пропонують заборонити таку форму навчання. Чи готові до таких змін маріупольські педагоги та школярі. І як реагують батьки?

 

Марія семикласниця. Майже весь другий семестр через карантин навчалася дистанційно. Такі уроки учениці до вподоби.

«Вчителі готували презентації, інформацію цікаву і показували нам. У школі у нас не були доступні монітор, щоб показувати нам презентації і тільки були у деяких, як раз таки тільки у англійського, він в кабінеті англійської мови і математики», - розповідає школярка Марія Пастернак.

Десятикласниця Інга після чотиримісячної онлайн освіти теж ділиться своїми висновками.

«Немає діалогу з вчителем, немає діалогу з однокласниками, дуже велике навантаження на спину. Зв'язок буває обривається, інформацію я вже втрачаю. Але це дуже велика праця, я не спала вночі тому, що треба і не знизити оцінку, а підвищити. Завдань було дуже багато», - згадує дівчина.

Були труднощі й у педагогів, і з технічного боку, і з фізичного.

«Взяти домашнє завдання, які вони висилають через будь-які платформи, вайбер потрібно переглядати і завжди ми працюємо з ноутбуком - це дуже важко для зору. Але, якщо взяти те, ми там індивідуально працюємо чи ні, то це ніяк не вплинуло, бо ми могли виходити на індивідуальні консультації», - каже директорка школи №18 Наталя Могильна.

У батьків також думки розділилися. Валерій Авер'янов тато випускниці, розповідає, до ЗНО готувалися ретельно, адже...

«Діти, скажімо так, не мотивовані і без репетирів, якогось додаткового навчання в рамках цього дистанційного, я не бачу успіхів дітей в самостійному вивченні шкільного матеріалу. Тим більше в тому вигляді, в якому він надавався», - каже батько випускниці.

Міністерство освіти і науки України оприлюднило проєкт Положення про дистанційну форму здобуття середньої освіти. Школярі зможуть навчатися віддалено або поєднувати звичний формат з уроками онлайн.

«Якщо у нас змішане навчання і це буде вже, як варіант, що для всіх обов'язково. Що це означає? Що це можна і очно навчатися, і онлайн - один формат. Інший формат, коли всі перейдуть на дистанційну форму роботи у зв'язку з карантинними чи будь-якими іншими заходами», – зазначила директорка методично-консалтингового центру міської ради Ірина Святченко.

У зв'язку з цим на сайті президента України з'явилася низка петицій про заборону дистанційної освіти. Одна з таких уже на розгляді.