14:12, 16 квітня

На Донеччині під час Великодніх свят кладовища не закриватимуть

На час Великодніх свят та у поминальний день посилять поліцейські патрулі на кладовищах. Проте чиновники звертаються до жителів і просять за можливості залишитися вдома. А комунальники, зі свого боку, говорять, відвідувачів на цвинтарях уже поменшало. Чому?

поділитись:
На Донеччині під час Великодніх свят кладовища не закриватимуть - фото 1

 

Одне з кладовищ Маріуполя. Сьогодні сюди люди не прийшли прибирати могили перед святами. Тільки - проводять поховання. Комунальники припускають: можливо жителів лякає посилення карантину.

На Донеччині під час Великодніх свят кладовища не закриватимуть - фото 13955

 

«Кладовища є громадськими місцями, такі ж, як і інші громадські місця. І в період карантину до них такі ж вимоги. У тому числі за кількістю людей, які можуть бути. Про відстані на якому можуть бути одночасно, люди, які супроводжують церемонію. І однозначно-обов'язкова наявність засобів індивідуального захисту», - розповіла в.о. начальника управління комунальними підприємствами Маріуполя Олена Алексеєнко.

На Великдень і поминальні дні територію біля кладовищ патрулюватимуть поліцейські. Працювали і у Вербну неділю. Тоді порушень не зафіксували.

«Я сподіваюсь, що також і Великодні свята пройдуть без порушення відповідних карантинних заходів. Тому що ми бачимо, яка велика робота проводиться, ми надіємося, що саме такі примітивні заходи дадуть можливість втримати протиепідеміологічну ситуацію в нашій області», - зазначив начальник ГУ Національної поліції в Донецькій області Микола Семенишин.

Та якщо ви все ж збираєтеся на цвинтар - обов’язково візьміть засоби особистого захисту та документи.

«В обов'язковому порядку утриматися від вживання їжі та напоїв при відвідуванні кладовищ. Дотримуватися заборони збиратися понад дві особи, щоб не було скупчення. Ці дуже прості засоби можуть зберегти ваше здоров'я, і навіть ваше життя», - наголосила начальниця управління житлової політики та благоустрою Донецької облдержадміністрації Лариса Гусева

Закривати цвинтарі керівництво області не буде. Та на Великдень і в поминальні дні - радять залишатися вдома. А померлих згадувати не біля могил, а в квартирах - теплим словом.