16:19, 11.06.2021

Страховий стаж зі сторінок - в онлайн

З 10 червня в Україні діє закон про електронні трудові книжки. На те, щоб оцифрувати всі дані, працівники та роботодавці мають п'ять років. Як перенести інформацію до реєстру?

поділитись:
Страховий стаж зі сторінок - в онлайн - фото 1

Реєстр Пенсійного фонду містить дані починаючи з 2004 року.

"Використовуючи кваліфікований електронний підпис, може подати відомості про трудову діяльність. Але при цьому трудова книжка буде діяти як і раніше. Роботодавець повинен буде на вимогу застрахованої особи внести необхідні записи щодо прийняття або звільнення працівника у паперову трудову книжку", - розповідає начальниця відділу головного управління ПФУ в Донецькій області Галина Шаля.

Перехідний етап триватиме п'ять років. За цей час роботодавці або самі працівники мають надіслати інформацію, якої не вистачає, на інтернет-портал Пенсійного фонду.

Папери опрацюють за кілька днів, запевняють в установі. Також в особистому кабінеті можна заповнити анкету, яка дозволить отримати виплати за віком без відвідування Пенсійного фонду.

Юристи ж певні: у переході на електронні трудові книжки є ризики. Тому радять зберігати паперові чи навіть вести їх паралельно з документом у мережі.
Нині у державному реєстрі загальнообов'язкового соціального страхування є відомості про близько 13 мільйонів працівників.